گلدان مسی خاتم کاری شده 20 سانتی

200,000 تومان ‌ ‌

  • گلدان مسی خاتم کاري شده 
  • ارتفاع 20 سانتی متر
  • استادکار
  • صنایع دستی اصفهان

تحویل 3 ساعته درب منزل
در صورت عدم رضایت مشتری کالای مرجوعی پس گرفته می شود
پیک رایگان

جزییات بیشتر

001-18

محصول جدید

با تمام تحولات به‌وجود آمده در طراحی دکوراسیون و وسایل دکوراتیو و توجه افراد به هنر مدرن، طرفداران سبک سنتی جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. استفاده از ظروفی آمیخته به هنر‌های اصیل ایرانی مثل گلدان مسی خاتم اعلا زمینه مس به ارتفاع 25 سانتی‌متر می‌تواند نظر علاقمندان به صنایع‌دستی ایرانی را به‌راحتی به‌خود جلب کند. فرم زیبا، متفاوت این اثر با خاتم‌کاری ظریف و هنرمندانه‌ی آن حال‌ و هوای فرهنگ و هنر ایران در دوره‌های قدیم را به وجود می‌آورد. جنس این ظرف مسی است که با هنر دست هنرمندان اصفهانی با هنر خاتم‌کاری زینت داده‌ شده است. این محصول هنری دارای  ارتفاع 25 سانتی‌متر است.

خاتم‌کاری از هنر‌های قدیمی، شکیل و پرطرفدار در بین مردم است. تمام سطح بیرونی بدنه در این گلدان با فرم‌های هندسی در اندازه‌های گوناگون با ظرافت و هنرمندی خاتم‌کاری شده است. سطح داخلی آن فاقد اجرای خاتم‌کاری است و می‌توان سطح مسی آن را مشاهده کرد. فرم منحصر‌به‌فرد، پایه و در آن محصولی جذاب، شکیل و درخشان را پدید آورده است. علاوه‌بر کاربرد آن در پذیرایی از مهمان‌ها طراحی آن به‌گونه‌ای است که به‌تنهایی به‌َعنوان یک ظرف تزیینی و ارزشمند می‌تواند روی میز و دکورمان قرار داده شود.

در خاتم کاری چوب ، استخوان یا فلز را به صورت منشورهای مثلث القاعده برش داده و آنها را به گونه ای کنار هم قرار می دهند که برش عرضی این مثلث های واحد، دارای اشکال هندسی منظم باشد سپس با سریش برش های نازک را با نظم و ترتیب خاصی روی ورقه نازک چوبی می چسبانند و پس از خشک شدن ورقه ها را روی اشیای مورد نیاز جهت تزئین نصب می کنند.
انواع چوب از مهمترین مصالح خاتم سازی است که شامل چوب های عناب، نارنج، افرا، گردو، کیکم، تبریزی، شمشاد، آبنوس، فوفل و بتم است. انواع استخوان نیز به علت استحکام و رنگ سفید آنها در ساخت خاتم به کار می روند که عبارتند از استخوان های شتر، اسب، گاو، همچنین عاج طبیعی فیل و عاج مصنوعی نیز در خاتم کاربرد زیادی دارد. برای استقامت خاتم ساخته شده و مراقبت از آن، از فلزات رنگی در خاتم سازی استفاده می شود نقره و آلومینیوم برای رنگ سفید و برنج برای رنگ زرد مورد استفاده قرار می گیرد.
برای تهیه چوب مورد نیاز باید دقت شود که دارای رنگ و بافت مناسبی بوده و گره و ترک نداشته باشد. فلزات نیز باید آلیاژ مناسبی داشته باشند.

محصولات ویژه

افزودن تصویر و یا ویدئو در نقد خود برای جلب نظر دوستانتان

تصویرخود را اینجا بگذارید

یا کلیک نمائید
گزینش فایل
تصاویری در ساختار .jpg, .gif, .png, قرار دهید با حجم حداکثر  2مگابایت